Aktuálně...

 • DÁREK po celé září

  Ať vašim dětem školní nebo školkový rok lépe ubíhá, ke každé knížce máme pro ně zdarma kroužkový blok. S postavičkou z knížky a jménem dítka. A to po celé září 2017.

  Číst dál...

 • ZDARMA prázdninové potěšení pro vaše zlatíčka

  Slabikář jako NOVINKA. A k němu DÁREK. Slabikář o prázdninách? Kdo to kdy viděl? Vždyť ještě pár dnů volna naše zlatíčka mají… No jo, jenomže tohle není obyčejný školní Slabikář. Ale úplně jiný. Nový. A k němu velký dárek.

  Číst dál...

Originální kniha? Co to je?

Osobní kniha. Personalizovaná kniha. Kniha šitá na míru. Moje vlastní knížka. Nic Vám to neříká? Tak čtěte dál.

V knihkupectvích je nabízeno velké množství dětských knih. Až někdy nevíme, kterou vybrat. Originální knihy se však podstatně liší. Hrdinou příběhu či pohádky je přímo Vaše dítě, ne někdo neznámý. Vaše holka nebo kluk prožijí se zatajeným dechem vlastní příběh ve vlastní knížce. A to je něco!

 

Vaše Alenkahnědé vlásky?
Obléká se ráda dorůžova?
Zdobí ji modré oči?
Kamarádí s Lenkou a Emilkou?
Narodila se v listopadu?
Bydlí s rodiči v Liberci?
Je vaše Barunka zrzavá?
Má v oblibě modrou barvu?
Je věčně opálená nebo snědá?
Má hluboké hnědé oči?
Kamarádí s Evčou a Majkou?
Žije s babičkou v Praze?
Vaše holčička Martička Vlková
zelená kukadla?
Má hlavičku jako zlatovláska?
Hraje si s Markétou a Bětkou?
Bydlí s rodiči v Ostravě?
Narodila se na začátku dubna?
Máte doma černovlasou Dorotku?
Je vaše holčička černooká?
Nosí oblíbené červené šaty?
Má pleť jako čokoládu?
Bydlí ve Lhotě?
Kamarádí se s Dájou a Lenkou?

 

Vidět v knize vytištěno své jméno, jméno kamaráda, svou fotografii – to je něco, co by se nám v dětství líbilo, a co se teď bude líbit našim dětem.

Ilustrace jsou také přizpůsobeny Vašemu dítěti. Má blond vlasy, modré oči, světlou pleť nebo tmavé vlasy, hnědé oči, snědou pleť? Přesně tak bude vypadat i v Originální knížce. Na knižních deskách i uvnitř Je to zábava a radost pro celou rodinu. Vaše dítě je hlavní postavou, hrdinou v příběhu nebo v pohádce! Objeví se na každé stránce Originální knihy.

 

 

 

Uvidíte, že i děti, které nerady čtou, s naší Originální knihou změní názor. Čtení se jim začne líbit. Stane se pro ně přirozeným. Budou rádi samostatně číst. Budou milovat psaný text.

 

Originální knihy posílí pocit zdravého sebevědomí a jedinečnosti i u dítěte, které chodí teprve do školky a ještě číst neumí. V knize se pozná na mnoha přizpůsobených ilustracích. Získá důležité předčtenářské návyky. Četba knih pak pro ně bude lákavá. A o to nám přece taky jde, ne? Kolik nových světů můžeme při četbě objevit, kolik nového poznat!

Precizní řemeslné vypracování kvalitní pevné vazby, spojení ruční práce s nápadem, to je naše Originální kniha.

Každou Originální knihu zpracováváme individuálně, žádné dvě knihy nejsou stejné.

Hodnocení našich zákazníků

Pohádkový den princezny Bětky
Moje hodnocení:

Jsem úplně ohromená a moc děkuji! Došla nám pro dcerku překrásná knížka o princezně. Roztomilé ilustrace a jméno Adélky i na postýlce, na kočáru a v obrazu na stěně, to nás dostalo. Budu vás doporučovat všude, kam přijdu. A ta rychlost dodání do tří dnů mě taky překvapila. Dokonalé.

Dvořákovi

z Prahy
Štěpánka objevuje planety
Moje hodnocení:

Zdravím Originální knihy a chci poděkovat. Na oslavě narozenin naší devítileté dcery Michalky šla vaše knížka z ruky do ruky. Všichni zírali, že něco takového je možné vyrobit. Krásné pevné desky, ilustrace na jedničku a jméno holky na všech stránkách. Moc nás to všechny překvapilo a určitě ještě pořídíme nějakou i synkovi.

Iva Polanská

z Blatnice
Báječný den závodníka Patrička
Moje hodnocení:

Objednala jsem pro našeho raubíře knížku o autech. Je úžasná. Básničky sednou a jsou vtipné. A v každé je jeho jméno, to nemá chybu. Obrázky mají šmrnc, pro malý špunty jako dělaný. Tobík nosí knížku i do školky, takže čekejte další objednávky :)

Simona Kučerová

z Brna

Neprošvihněte pravidelnou zábavu e-mailem

 

Ihned získáte ilustrovaný příběh holčičky, která se vydá na farmu.
Na co se můžete pravidelně těšit:

 • originální pohádky na dobrou noc, které jinde nenajdete
 • vyzkoušené návody na skládačky z papíru
 • další zajímavé hry a srandičky pro vás i vaše zlatíčka