<link href="//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,600,700" rel="stylesheet" type="text/css"/>

Vaše děti si oblíbily naše Originální knížky o zvířátkách. Máme jich na výběr spoustu. Psali jste nám, že to nestačí. Chcete další příběhy, protože naše osobní knihy vaše zlatíčka děsně baví.
No a brzy budou vánoce a my zase chceme dělat radost dětem. Báječná spisovatelka Anna Burdová a neméně skvělá ilustrátorka Zuzana Slánská se pustily do práce.

A jaké knížky jsme pro vás připravili? Které osobní knihy jsou u nás nejnovější? Ty nejvíc tajemné!

Světlo světa právě spatřila Originální knížka Dorotka a tajemný deštník pro holky a varianta Honzík a tajemná zvířátka pro kluky.
Vaše dítko se nutně nemusí jmenovat Dorotka nebo Honzík. Naši novou knížku budou mít na své vlastní jméno. Jako vždycky, to už znáte.

A o čem příběh pojednává?

O zvířátkách ze ZOO, kterým se stala nečekaná a podivná věc. Čtyři z nich najednou změnila svou barvu. Modrý slon, růžová opice, růžová opice a oranžový klokan.

Oranžový klokan, zelená žirafa, modrý slon a růžová opice.

Bimbo

známý svým dlouhým chobotem, už neměl krásně šedou kůži, byl z něj modrý slon.

Hopík

neskotačil ve své šedohnědé srsti, ale stal se z něj oranžový klokan.

Špilka

už neměla půvabné skvrny rozeseté na šedém štíhlém těle, ale byla z ní zelená žirafa.

Cvička

opička už nebyla čokoládově hnědou opicí, ale bytostí růžové barvy.


To nebylo dobré! Každé dítko přece ví, že zvířátka mají mít své přirozené barvy. Tak je to v přírodě zařízeno a s tím se nedá nic dělat. Ani když jsou to zvířátka ze ZOO…
Náhlá změna barev se nelíbila ani dětem, ani samotným zvířátkům. Lidé se jim smáli, ukazovali si na ně a zvířátka z toho doslova nebyla „ve své kůži". A to byl důvod, proč jednoho dne všechna utekla ze ZOO pryč. Nikdo nevěděl, kam.
Překvapené děti nakonec smutná zvířátka vypátraly. Pomohl jim k tomu tajemný deštník, který vaše dítko našlo na ulici.
Pořád to však byl modrý slon, oranžový klokan, zelená žirafa a růžová opice... Co s tím? Jak jim pomoci?
Děti putovaly po celém světě, aby odhalily, proč jsou zvířátka tak šíleně zbarvená. Modrý slon, oranžový klokan, zelená žirafa a růžová opice cestovali s dětmi.
Po náročném pátráni nakonec všemu přišli na kloub. Nikoho by na začátku nenapadlo, že byla zvířátka vlastně nemocná. Copak se jim stalo?

A vyléčil je někdo?

Jasně. Všichni byli nakonec moc šťastní. Modrý slon byl už konečně zase šedý jako jsou ostatní sloni. S oranžovým klokanem, zelenou žirafou i růžovou opicí to dopadlo podobně.
A jak to všechno probíhalo, to si s vašimi zlatíčky přečtete v našich nových osobních knížkách. Zopáknete si třeba i zeměpis a příroďák... Krásné čtení!


Chcete mít originální dárky pro děti dokonalé? Ke knížce máme i originální doplňky s motivem z příběhu.