Jak to máte rádi vy? Jen čtěte...

Každý čteme jiným způsobem a máme při této činnosti i jiné návyky a preference. Vypátrali jsme pro vás ty nejčastější typy čtenářů. Najdete se v nich? Možná patříte do více skupin...


Geralfilda Adlifová? Jak jste jí to mohli udělat?
Odhalili jsme pár fíglů, které se Vám budou hodit brzy po tom, co objevíte na testu dvě čárky. Dozvíte se, jak nezbabrat miminku jméno a tak mu nepo… celý jeho život. 
Těchto 10 věcí prostě nedělejte a budete mít klid a Vaše dítko jakbysmet.

 

Čtení knížek s básničkami už velmi malým dětem obohatí vás i vaše zlatíčka.
Psychologové a pedagogové se shodují, že dětské říkanky a básničky pomáhají rozvíjet řeč, slovní zásobu, paměť i fantazii. Je důležité si už odmala s rodným jazykem pohrávat. Rytmus dětských básniček má svůj smysl a vybízí děti k opakování.

 

V minulosti byla s narozením dítěte spojena celá řada tradičních úkonů, jež se dodržovaly po staletí.
Po narození porodní bába dítě vykoupala v malém škopíku, na jehož dno vložila peníz pro štěstí a bohatství novorozeněte. Hocha pak zabalila do zástěr, aby se líbil dívkám. Děvčátko zase zavinula do pánské košile, aby se za ním hoši otáčeli.
Potom porodní bába dítě položila na zem. Následné zvednutí dítěte mužem bylo přiznání k otcovství. V pozdějších dobách se už dítě nepokládalo na zem, ale bába je podala otci přímo do náruče. Přijetím dítka se otec přiznával k otcovství a povinnostem k dítěti i jeho matce. Dostal ponaučení, ať dítko vychová ke slávě boží.

 

Tady najdete odpovědi na Vaše nejčastější otázky ohledně našeho obchodu a produktů. Pokud se vyskytnou další často kladené dotazy, určitě je na tomto místě zveřejníme.
Záleží nám na tom, abyste byli o všem správně informováni!

 

Český statistický úřad každý rok sleduje křestní jména narozených dětí. Pro vaši informaci uvádíme ta, která jsme u nás našim dětem dávali nejčastěji.

 

Na začátku každé naší Originální knihy je stránka s místem pro Vaše věnování. Abyste si tolik nemuseli lámat hlavu s textem, nabízíme vám několik inspirací pro věnování. Můžete si zvolit některý z našich příkladů nebo vyplnit do políčka Objednávky Váš vlastní originální text.