<link href="//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,600,700" rel="stylesheet" type="text/css"/>

Každý rok před Vánocemi rodiče hledají ty nejzajímavější dárky, kterými by rozzářili úsměvy svých dětí. Velmi dobře znáte ten moment, kdy vaše ratolest s nadšením rozbaluje vánoční dárek a vy čekáte na její reakci. Pojďme se podívat na několik dárků, při jejichž promýšlení se možná trochu zapotíte, ale ten výsledek bude určitě stát za to. 

Co zapálí jiskry v dětských očích?

Zaručeně to, když dítě uvidí sebe samo. Třeba v personalizovaném dárku na míru. Mezi velmi populární dárky na míru patří osobní knihy pro děti.

Vánoční dárek

Jak taková originální kniha vypadá?

Vaše dítě hraje v poutavém příběhu hlavní roli. Hlavní hrdina tedy nese jméno vašeho dítěte, má jeho barvu pleti, vlasů, očí, narodil se ve stejný den, bydlí ve stejném městě nebo vesnici. V oblíbené barvě má hlavní hrdina tričko, víla třeba šaty, závodník přilbu, pirát klobouk. V příběhu vystupují i opravdoví kamarádi vašeho prcka. Někdy je personalizován podle měsíčního znamení i drahý kámen v prstenu princezny nebo meči rytíře. Ty lepší osobní knihy mají personalizované dokonce i knižní desky, jméno dítka je tady přímo obsaženo v názvu knížky.
Kouzlo osobní knihy je právě ve vysokém počtu personalizovaných prvků. Jakmile dítě vidí sebe jako hlavního hrdinu, s nadšením se zabere do příběhu a knihu přečte nebo mrňatům ji přečtete vy.

Báječný den víly Sofinky

Ukázka z knihy Báječný den víly Sofinky

Jak vybírat z nabídky?

Z množství titulů si zvolíte knížku podle tématu i věku dítěte. Pro miminko, předškoláka i malého školáka.
Při výběru takového dárku dejte vždy velký pozor na kvalitu zpracování. Důležitá je správná gramatika, ale i pevná a pěkná vazba, je to přece dárek na celý život. Proto si důkladně pročtěte recenze na internetu. Maminky jsou spokojené třeba s Originálními knihami, baví se o tom, píší:
„Jsem úplně ohromená a moc děkuji! Došla nám pro dcerku překrásná knížka o princezně. Roztomilé ilustrace a jméno Adélky i na postýlce, na kočáru a v obrazu na stěně, to nás dostalo. Knihu velmi doporučuji. A ta rychlost dodání do tří dnů mě také překvapila. Dokonalé,“ řekla o knize Pohádkový den princezny Bětky paní Eva Dvořáková z Prahy.

Víme… které doplňky k originální knize máte nejraději

  1. Kroužkový blok s obálkou z Originální knihy a jménem vašeho dítka
  2. Keramický hrníček se jménem prcka a ilustrací z Originální knihy
  3. Bavlněné tričko s výjevem z Originání knihy a jménem vaší ratolesti

Slyšeli jsme… co jinde frčí z dárků na míru

  1. Stolní nebo nástěnné kalendáře s rodinnými fotkami a popisky
  2. Podtácky pod hrnky a skleničky s fotkami dětí
  3. Plakáty jako dekorace z vašich fotek
  4. Podložky pod myš s rodinnými záběry

Osobní kalendáře

Poradíme… co si můžete sami vyrobit na míru

Je to náročné a pracné, je zapotřebí mít originální nápady a zručnost. Ale je to bomba! Pokud chcete darovat osvěžení vzpomínek, které bude mít váš milovaný človíček doma stále na očích, pusťte se do výroby Vzpomínkové deky. V zahraničí je známa pod pojmem Memory quilt. Je to vlastně takové z kousků sešité album na dece. Základem jsou staré fotografie natištěné na látce (udělají vám v copy centrech), staré kousky oblíbených dětských oblečků, roztrhaných látkových hraček. Použít se dají i na látku okopírované části dopisů nebo přáníček. K tomu se hodí i jména celé rodinky nebo monogramy. Záleží na vaší fantazii a vtipu, ale výsledek by měl být podle gusta obdarovaných. Vždyť je přece dobře znáte, viďte?

Tak co třeba osobní knížka?