<link href="//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,600,700" rel="stylesheet" type="text/css"/>

Čtení s dětmi je zábava, ale v létě nás to táhne ven. Děti milují zážitky a prozkoumávání všeho nového. Proto pro vás máme 3 tipy, kam s dětmi na výlet po jižní Moravě. Máme sami vyzkoušeno a můžeme vám zaručit, že se nudit nebudou!

Okoli-Janohradu

Stezka bosou nohou z Valtic

Zaparkujete za Valticemi u kolonády a pak vás čeká příjemná procházka lesíkem a kolem vinic. Během cesty děti vyzkouší různé atrakce jako je dlouhá skluzavka, svačinu si mohou zdlábnout v obrovském vinném sudu. Trasa vede přes rakouské hranice, a právě na rakouské straně je navíc dětské hřiště se spoustou atrakcí, skluzavek, ale i bádacích zajímavostí, hádanek a hlavolamů, kde se zabaví i rodiče. Navíc je zde stánek s milou rakouskou obsluhou. Celá okružní trasa má 5 km, ale dá se jít i malý okruh. V létě je nejzábavnější, ale i na podzim má své kouzlo.

Stezka-bosou-nohou

Výšlap na Děvičky

Zřícenina hradu Dívčí hrady je dominantou jihomoravského Pavlova. Nejblíže můžete zaparkovat u pavlovského hřbitova, pak je to na zříceninu krásnou procházkou cca 2 km. Je to do kopce, kočárek nedoporučujeme, ale zvládnou to i tříleté děti. Většina cesty je lesem a výhled ze zříceniny opravdu stojí za to. Během jara cestu zdobí bohaté barevné kvítí a v letních dnech zase nabízí příjemný stín.

Devicky

Cyklostezka k Janohradu

Pokud se chystáte jižní Moravu projet na kolech, cíl Janův hrad v Lednicko-Valtickém areálu, nazýváno také Janohrad, by neměl chybět. Opět sem vede příjemná cyklostezka přírodou. Na místě můžete relaxovat u vody, pozorovat bohatou místní faunu a dát si občerstvení. Kromě klasického stánku, je tu i, jak je na jižní Moravě zvykem, ochutnávka vín.

Janohrad