<link href="//netdna.bootstrapcdn.com/font-awesome/4.5.0/css/font-awesome.min.css" rel="stylesheet" type="text/css"/>

Mám velké plány. Promýšlím, co všechno budu dělat s malým, který má teď teprve pár týdnů. Jaké všelijaké vzpomínky na dětství pro něj uchovám. Studuji zdroje možností a nápady jiných. Samozřejmě budeme mít spoustu fotek. Z různých situací. Už teď jich máme na vagón, snad z každého jeho dne. Pak taky uvažuji o otisku prstíků, nožiček, pár vlásků… Schovám všechny jeho kresby, to až bude větší. Že nebude tvořivý, to si nepřipouštím.

No a teď jsem objevila další tip na památku. Originální knihu Moje jméno. A hned jsem ji musela pořídit. Je totiž o něm a bude jeho první knihou. Příběh z pohádkové říše zvířátek, víl a skřítků. Tyto všechny bytosti Tobíkovi tvoří jméno z jednotlivých písmenek. A to i s příjjmením. Teď je zatím knížka v knihovně v obýváku, a ukazuji ji jen kámoškám a známým, co přijdou na návštěvu. Nebo si ji sama prohlížím. Pořád dokola. Moc se mi líbí.

Představuji si, jak už Tobík vyroste. Budu mu nejdřív v knížce ukazovat zvířátka a číst básničky. No a pak je bude opakovat se mnou. Ještě pozděj mu vysvětlím, že tam jsou vlastně písmenka z jeho jména. No a nakonec, až bude velký a uprchne z domu do života, tak mu jeho první knížku přibalím na cestu. Jako v pohádce nabalila mamka Honzovi ranec s buchtami… To jsou mé plány.

Bětka, Rokycany

(Moje jméno Matyáš Kubín)