<link href="//netdna.bootstrapcdn.com/font-awesome/4.5.0/css/font-awesome.min.css" rel="stylesheet" type="text/css"/>

Kdo jsme

Mirka a Radek. Obyčejní manželé, co jsou spolu už od studií. Dost snů a nápadů se nám podařilo realizovat. Máme dvě děti, zajímavou společnou práci a někdy i zábavu.

Jací jsme

Milujeme obyčejné i neobyčejné věci. Baví nás si s věcmi pohrát a dopilovat je skoro k dokonalosti.

Co děláme od počátku

Hrajeme si. Neděláme sice úplně to, co jsme studovali, ale to, co nás baví ještě víc. Podnikáme v oboru polygrafie. A tisk se nám docela daří. K tomu jsme časem přidali vydavatelství. A v pátek 17. června 2016 vznikl náš nejmladší projekt. Naše nová hra. Originální knihy. Jedinečné knížky pro děti. Každá knížka je unikát, vyrobený v jediném výtisku pro konkrétní dítě. A to je v knížce hlavním hrdinou. 

Jak nás napadla nová hra

Poprvé jsme se s dětskou personalizovanou knihou setkali u neteře Nikolky a synovce Tadeáše. Knížky dostali jako dárky k Vánocům. Každý z nich měl svou vlastní knihu, ve které byl hlavní postavou. V krátkém předem napsaném příběhu vystupovali jako hrdinové. V textu osobní knihy bylo uvedeno jejich jméno a jméno kamaráda. Stačí to? Osobní knížka tak málo osobní?

Co nám nedalo spát

Doma jsme si o tom povídali. Vášnivě a o překot. Pak jsme se chvíli šklebili, mručeli, dumali. Osobní kniha by se přece dala báječně personalizovat! Příběh by mohl být působivější a vlastnosti dítěte zahrnuty do děje. A co bylo nejvíc odfláknuté? Ilustrace! Vůbec se nám nelíbilo, že všechny postavičky byly v neutrálních hábitech, stejných pro holku i pro kluka. Knihám k dokonalosti něco důležitého chybělo. Mnohem více si s nimi pohrát. 
Toužili jsme dětem vytvořit úplně jinou personalizovanou knihu. S kompletně přizpůsobenými texty i obrázky. Dotaženou ve všech směrech. A tak vznikl nápad na projekt Originální knihy.

Jak to bylo dál

Nejdříve jsme vytvořili koncepci. Oslovili jsme kvalitní ilustrátory a spisovatele dětských knih. Nadchli jsme je pro spolupráci. A všichni jsme si pořádně mákli. O rok později jsme internetový obchod Originální knihy spustili.

Proč svoji práci milujeme

Zaměřili jsme se jako vždycky hlavně na kvalitu. Ke každé knize přistupujeme individuálně. Od grafické přípravy přes výrobu s kvalitní pevnou knižní vazbou až po předání zákazníkovi. 
Svoji práci od A až do Z milujeme a děláme ji s naším týmem s nadšením.

Jsme rádi, že se naše knihy stávají oblíbenými. Doplňujeme další tituly. Líbí se Vám. Píšete nám kladná hodnocení, která zahřejí u srdce. Všechno pro Vás na Originální knihy totiž děláme hlavně srdcem.

 

 

Mirka a Radek Urbánkovi