<link href="//fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,600,700" rel="stylesheet" type="text/css"/>

Grafička, která bydlí a tvoří v Kuřimi.

Zdravím Vás, jmenuji se Kristina Hrazdírová a mám vystudovanou SŠ Polygrafickou v Brně obor Reprodukční grafik.

Vše začalo v dětství, když jsem jednoho březnového dne dostala k narozeninám knihu Zahrada. Propadla jsem ilustracím a loutkám Jiřího Trnky, kouzelnému světu Hermíny Týrlové i animovaným pohádkám Břetislava Pojara a Miroslava Štěpánka. Dokázala jsem večery proležet u knih a prohlížet si obrázky, které měly děj, atmosféru, kouzlo.

Do detailu jsem si prohlížela každičký obličej, noční oblohu nebo zasněženou chaloupku s děvčátkem v pleteném šátku. Byla jsem ve světě Broučků, Květušky i Medvědů od Kolína....byl to můj dětský svět fantazie.

Malovala jsem a malovala. Realizovala jsem své sny, nápady, myšlenky. Bavila mě kresba tužkou i tuší, ale největší kouzlo jsem viděla v divadle barev, když se vodové barvy zapíjely jedna do druhé...překvapení co vzejde z takového spojení.
V té době jsem netušila, že existuje akvarel, který je pro mne fascinací a hlavní technikou.

A maluji stále dál. Nepustilo mne to. Počkám si na setmění, vezmu štětec, ponořím se do svého světa a čekám, co přijde. Zmizí čas, vytratí se všelijaké dotěrné myšlenky, blýskne se světýlko nápadu, inspirace... a pak už to jde samo. A tak, v nočním tichu, vznikají moje obrázky.


Tolik nám o sobě sdělila Kristina Hrazdírová, která pro nakladatelství Originální knihy ilustrovala tyto knihy: